Toimituskulut alkaen 4,99€, yli 65€ tilauksiin ilmainen toimitus!

Clipper Cold brew hauduke mustaherukka-punahattu

3,99 

Aikaisempi alin hinta: 3,99 .

Marjaisa hauduke jääteen tapaan käytettäväksi.

Varasto loppu

Ilmoita kun tuote löytyy taas varastosta

Kuvaus

Clipperin Cold Brew -haudukkeen luomuraaka-aineet on lämpökäsitelty, jotta yrttien maut sekoittuvat myös kylmään veteen. Jääteen tapaan käytettävässä haudukkeessa on makuna makea mustaherukka ja punahattu (echinacea). Yhdestä pussista uutat puoli litraa valmista juomaa. Pakkaus sisältää 10 pussia.

Cold brew soveltuu nimestään huolimatta myös kuumassa vedessä haudutettavaksi.

Käyttö: Täytä 500 ml pullo kylmällä vedellä ja laita teepussi pulloon. Sekoita. Anna hautua 8 min ja nauti. Käytä raikasta kylmää vettä valmistukseen ja nauti valmis juoma 8 tunnin kuluessa. Kuuman teen nauttijoille: Käytä kiehuvaa vettä ja anna teepussin hautua kupissa 1-3 min.

Ainesosat: hibiscus* (52%), lakritsanjuuri*, kaneli*, punajuuri*, punahattu* (echinacea purpurea -juuri) (5%), luontainen mustaherukka-aromi (5%), mustaherukka* (2%), seljanmarja*
*=luomu
Sisältää lakritsia – kohonneesta verenpaineesta kärsivien henkilöiden on vältettävä tuotteen liiallista nauttimista.

Valmistaja: Clipper, Iso-Britannia

Tilaa Vegekaupan uutiskirje!

Inspiraatiota, tietoa, uutuuksia, tarjouksia – tätä kaikkea saat kun tilaat uutiskirjeemme.